Estetik Diş Dolgusu

Günümüzde bireyler artık diş hekimine dişlerindeki çürük gibi problemlerinden çok estetik görünümlerindeki sıkıntılar nedeniyle başvurmaktadır.Estetikdiş hekimleri diş, dişeti, yüz ve çenelerin yapısı ve birbirleriyle olan uyumları ile ilgilenmektedirler.

Estetik Diş Hekimliği Nelerle İlgilenir?

1-Dişlerin istenmeyen renk, biçim ve pozisyonlarına çeşitli çözümler üretir.
2-Dişetlerinin görünüş bozukluklarına estetik yaklaşımlarda bulunur.
3-Gülümsemenize iştirak etmeyen dişlerinizide gülüşünüze katar.
4-Dişler, dişetleri ve dudakların kendi aralarındaki uyumun haricinde, çeneler ve yüz ile olan ilişkilerinide inceleyip estetik yaklaşımlarda bulunur.
5-Dudakların gülümseme esnasında aldığı pozisyonda dişetlerinin fazla görünmesi gibi dudak ile dişetleri arasındaki uyumu düzenler.

Estetik diş hekimliğinde hangi tedavi yöntemleri kullanılır?

Estetik dolgular
Porselen Laminalar(yaprak kaplamalar)
Metalsiz kaplamalar ( zirkonyum – empress )
Diş eti estetiği
Gülümseme tasarımı
Estetik dolgular

Inley -–Onley nedir?

Diş çürüklerinin tedavisinde dolgu materyali olarak genel olarak metal ve kompozit dolgular yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ancak aşırı madde kaybı olan dişlerde bu dolgular yerine hem estetik hem de dayanıklıklarından dolayı porselen dolguları tercih etmekteyiz.

Inley–onleylerçürük dokunun temizlenmesinden sonra ölçü alınarak laboratuvar ortamında hazırlanan dolgulardır. Estetik olmaları, uzun ömürlüolmaları ,Kalan sağlam diş dokusunu korumaları, Kenar sızıntısı ve yeni çürük oluşma risklerinin minimum olmaları veDiş-restorasyon uyumlarının çok hassas olması gibi avantajlarından dolayı günümüzde estetik uygulamalarımızın başında yerlerini korumaktadırlar.

Porselen (yaprak) laminalar Porselen laminalar, diş dokusundan çok az veya çoğu zaman hiç preparasyon (kesim) gerektirmeden uygulanabilen restorasyonlardır.

Özel yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırılan laminaların renk geçirgenliğinin çok iyi olması estetik olarak mükemmel sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Laminaların sağlıklı, dayanıklı hem de renk stabilitelerinin çok iyi olması günümüzde çok yaygın bir restoratif seçenek olmasını sağlamıştır.

Çok ince olarak üretilen laminalar hassas tekniklerle elde edilmektedir. Bu da diş ve çevre dokularla olan uyumunun mükemmelolmasını sağlamaktadır.

Randevu Alın...

Ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak uzman hekimlerimizden randevu alabilirsiniz.

0212 669 96 07
0538 811 80 91

Diş Filminiz veya Fotoğrafınız Bize Yeter!

Diş filminizi veya fotoğrafınızı info@dentbahcesehir.com üzerinden bize gönderin, hekimlerimiz inceleyip size dönsün!

1. Gönderin

Diş filminizi veya fotoğrafınızı info@dentbahcesehir.com üzerinden bize gönderin.

2. Kontrol Edelim

Uzman hekimleriniz gönderdiğiniz fotoğrafın veya filmin durumunu inceler, analiz eder.

3. Sizi Arayalım

Uzman hekimlerimizin inceleme ve değerlendirmelerini sizinle paylaşalım.

4. Tedavi Edelim

Yeni nesil teknolojilerle donatılmış polikliniğimizde tedavi sürecini başlatalım.

Sadece 1 Saat!

Yalnızca 1 Saatte lazerli Beyazlatma Tedavisi ile Bembeyaz Dişler

Tatmin edici bir beyazlatma elde etmek için bize ulaşın, yeni nesil teknolojilerle donattığımız polikliniğimizde size benzersiz hizmetler sunalım.
DENT BAHÇEŞEHİR

Gülüşünüzü Yeniden Tasarlıyoruz!