Protezler

Halk arasında kaplama veya takma diş olarak adlandırılan protezler çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişlerin yerine ya da estetik bozuklukların giderilmesi için, kişinin çiğneme, konuşma fonksiyonlarını gerçekleştirebilmesi için yapılan yapay dişlerdir.

Dişler, besinlerin sindirilmesinde büyük rol oynamaktadırlar. Dişler vücudumuzun diğer organlarında olduğu gibi, yıllar geçtikte yıpranmaktadır.

Dişlerin kaybedilmesi sonucu protezlere ihtiyaç duyulmaktadır. Amacımız hastanın kaybetmiş olduğu fonksiyonun, estetiğin ve diş kaynaklı konuşma bozukluklarının iyileştirilmesidir.
Yapılan protezlerle sadece hastaların beslenme ve sağlık açısından değil, bununla birlikte sosyal hayatta eksik ya da harap olmuş dişlerle yaşamak zorunda kalan bireylerin kendine güvenlerinin kazandırılmasıyla, psikolojilerininde düzeltilmesi amaçlanmaktadır.

Meydana gelen diş kayıpları, oluşan kaybın sayısına göre farklı protez tipleriyle giderilebilir. Bunlar; Total Protez, Hareketli Protez, Sabit Protez.

Kliniğimizde uzman hekimlerimiz ;tüm bu süreçleri gerçekleştirirken muayenenin ilk aşamasında kişinin ihtiyaç ve taleplerine göre hareket etmeyi amaçlamaktadır.

Bu sebeple panoramik film röntgeninin çekimi sonrasında ön görüşmeye alınan hastalarımızla soru cevap şeklinde görüşmelerimiz gerçekleştirir.

Kişinin ağız çene yapısının hangi proteze uygun olduğu, yaşı ve beklentileri dikkate alınarak gerçekleştirilen görüşmenin ardından hekimlerimiz size en doğru tercihi seçmenizde yardımcı olacaktır.

Tedavi aşamamız oldukça kolay ve sistemli bir şekilde gerçekleşecektir.

Süreç ölçü alma işlemlerinin ardından gerçekleşecek laboratuvar işlemleri ile devam edecek, diş, damak, diş eti ölçülerinize özel ve titiz bir çalışmanın ardından mevcut dişleriniz varsa uygun renk tonu ile tarafınıza sunulacaktır.

Randevu Alın...

Ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak uzman hekimlerimizden randevu alabilirsiniz.

0212 669 96 07
0538 811 80 91

Diş Filminiz veya Fotoğrafınız Bize Yeter!

Diş filminizi veya fotoğrafınızı info@dentbahcesehir.com üzerinden bize gönderin, hekimlerimiz inceleyip size dönsün!

1. Gönderin

Diş filminizi veya fotoğrafınızı info@dentbahcesehir.com üzerinden bize gönderin.

2. Kontrol Edelim

Uzman hekimleriniz gönderdiğiniz fotoğrafın veya filmin durumunu inceler, analiz eder.

3. Sizi Arayalım

Uzman hekimlerimizin inceleme ve değerlendirmelerini sizinle paylaşalım.

4. Tedavi Edelim

Yeni nesil teknolojilerle donatılmış polikliniğimizde tedavi sürecini başlatalım.

Sadece 1 Saat!

Yalnızca 1 Saatte lazerli Beyazlatma Tedavisi ile Bembeyaz Dişler

Tatmin edici bir beyazlatma elde etmek için bize ulaşın, yeni nesil teknolojilerle donattığımız polikliniğimizde size benzersiz hizmetler sunalım.
DENT BAHÇEŞEHİR

Gülüşünüzü Yeniden Tasarlıyoruz!